Sıkça Sorulan Sorular

Siz Kimsiniz?


Biz Türbülans 2020: Deprem ve Kentsel Dönüşüm ekibiyiz. Türbülans 2019: Göçmenlik ve Barınma okulunda aday olarak katılımcıların oylarıyla bu dönemin okulunu gerçekleştirmek için seçilmiş gönüllü bir ekibiz. Detaylı bilgi için bkz. "Hakkımızda"
Türbülans 2020: Deprem ve Kentsel Dönüşüm'e nasıl katılabilirim?


Katılımcı başvuruları Mayıs ayı başında ilân edilecektir. Belirtilen son tarihe kadar başvuru yapan herkesin başvurusu tarafsız bir şekilde değerlendirilecek ve kontenjan sınırı doğrultusunda katılımcılar seçilecektir.
Başvuru kriterleri nelerdir?


Türbülans 2020,mimarlık öğrenmek isteyen ve deprem konusunda çalışmaya açık tüm reşit bireylere açıktır.
Katılımcı seçimleri neye göre yapılacak?


Gelen başvurular arasından seçilecek katılımcılar, başvuru formundaki sorulara verilen yanıtlar ve temamız ile ilgili bize yollanmasını isteyeceğimiz bir çalışma (Kolaj, Eskiz, Maket, Fotoğraf, Heykel, Dijital Sanat, Metin, Şiir vs.) doğrultusunda ekibimiz tarafından puanlama sistemiyle sıralanacak ve buna göre seçilecektir. Dileğimiz bu program için en çok heyecan duyan başvuru sahipleriyle bir arada olmaktır.
Bir katılım ücreti var mı?


Evet. Türbülans, sponsor/bağışçı destekleriyle ve katılımcılardan talep edilen cüzi ücretlerle finanse olmakta ve kar amacı gütmeden kendisini döndüren bir okul olarak gerçekleşmektedir. Katılım ücretleri bir havuzda toplanmakta ve konaklama, atölye masrafları, yemek gibi genel harcamalarda kullanılmaktadır. Net ücret ise katılımcı başvurularıyla eşzamanlı açıklanacaktır.
Konaklama ve yemek bu katılım ücretine dahil mi?


Evet, öncelikli amacımız böyle olmasıdır. Ancak konaklama mekanlarına ödenen ücretin katılımcılardan toplanan ücretten çok daha fazla olması sebebiyle sponsor desteklerine ve bireysel olarak yapılacak küçük maddi yardımlara da ihtiyaç duyulmaktadır.
Ben de bu okulda çalışmak istiyorum, ne yapabilirim?


Ekibimize katılarak organizasyonun planlanma aşamasında çalışmak istiyorsanız, ''Çok çalışırım, fedakarlık ederim, Türbülans için canım feda!" diyorsanız bize mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

©2020, Türbülans | Akıntıya Paralel Bir Mimarlık Okulu "2019 YTONG Mimari Fikir Yarışması" için kurgulanmış olup, gerçek bir kurum değildir. Bir mimarlık eğitimi programı için geliştirilmiş bir proje fikridir.